Czym się różni tania obroża od markowej obroży dla małego psa?

Obroża dla psiaka

Obroża dla psa jest ważnym punktem w procesie układania, nauczania i także codziennej zabawy z pieskiem, czasem też pielęgnacji. Powinna być więc dobrana do czworonoga i dodatkowo do treningu.

Dobór właściwej obroży dla czworonoga

Psy o gęstszej i dłuższej sierści, jak także psiaki wybitnie niecierpliwe, lub niecierpliwe mogą pragnąć obroży typu kolczatka. Czworonogi przyjemne i dodatkowo krótkowłose, mniejsze i także spokojne, starczy że dostaną mocną skórzaną, czy plecioną obrożę. Z pewnością nie pragniemy aby obroża w dowolny sposób czyniła psinie udrękę albo ból.
Powinna płynnie się ubierać, mieć zdolność regulacji i ponadto nieskomplikowanie dać się zsunąć, gdy tego potrzebujemy. Natomiast, na co dzień, kiedy chodzimy, obroża dla psa potrzebuje być bezpieczna. Nie może się nieoczekiwanie otworzyć, gdy akurat trzymamy pieska krótko, bo obok kroczy duży sąsiad kiler, lub pęknąć, jeśli piesek się szarpnie nieoczekiwanie ujrzawszy np kotka. Obroża nie może jeszcze dać się ściągnąć przez samego psa.
Jeżeli podróżujemy w nocy po lesie i jest szansa, iż nasz piesek się gdzieś zgubi, do obroży możemy doczepić światełko, czy komunikator dźwiękowy pomagający namierzenie pozycji własnego czworonoga.
Chwilami przyplącze się do naszego pupila problematyczność w postaci pchły. Są obroże odwodzące owe insekty i w razie potrzeby, potrafimy się w taką przeciwpchłową obrożę dla czworonoga wyposażyć. Gdy chodzi o walory estetyczne obroży, też należałoby i na nie zwrócić uwagę oraz posiadać dodatkową radość z koloru, czy wzoru, którym będzie ona przystrojona.
różne obroże kolory i rozmiary sprawdź https://www.krakvet.pl/obroza-dla-psa-c-129.html

Telefon do gospodarza

Na obroży potrafimy ulokować informacje potrzebne do zlokalizowania czworonoga, w razie jeśliby zwiał, bądź się zatracił. Telefon do właściciela, imię psiaka oraz zapewne ukochana żywność mogą zachować naszego przyjaciela z opresji. Metalowe kółeczka na obroży do zawieszania na nich karabinku od smyczy, wspaniale kiedy nie będą nadmiernie duże, ażeby zapobiec zahaczanie się na nich trawy, albo gałęzi, kiedy wyjdziemy na spacer w miejsce zarośnięte bujną roślinnością.

Omega, nie alfa

Psiak jest stworzeniem grupowym i pragnie znać swoje miejsce w stadzie. Nasz pies rozumie, kto jest wodzem jego stada. Za tą osobą idzie i dodatkowo jej się słucha. Owszem my chcemy, aby czworonóg znał dokładnie swoje miejsce w swym własnym stadzie i także by to było miejsce ostatnie – czyli omega. Szczególnie dokuczliwe staje się mieszkanie z pieskiem, który zabiera miejsce alfa i także rządzi w naszym mieszkaniu. Taka pozycja może prawdopodobnie być nie tylko ciężka, lecz i nieraz groźna nie jedynie dla psiaka, ale i dla ludzi. Psiak o statusie guru stada będzie sobie przyzwalał na odstępowanie od nas w którymkolwiek czasie i kierunku, na szczekanie na kolejne psiaki, lub osoby, wskakiwanie na ludzi, ciągnięcie i także ciągnięcie smyczy i sporo tym identycznych zachowań. Dodatkowo – własny psiak bynajmniej nie fantazjuje o byciu alfa, jeśli taka okoliczność ma miejsce, to wówczas właśnie stąd, iż sami ludzie niestety nie zajmują pozy spokojnego i pewnego siebie lidera.

Pokój oraz dyscyplina

Jak zatem zapewnić sobie oraz zwierzęciu systematyczny komfort. Tu oczywiście znaczną wagę odegra obroża dla pieska. Poprzez smycz i także obrożę umiemy wysyłać czworonogowi polecenia i także całą paletę komunikatów. Przede wszystkim zaś przesyłać mu naszą spokojną troskę i pewność przewodnika stada. Przeczuwając spokój właściciela, czworonóg również jest przyjemny, swobodnie się go układa i kształtuje. Warto więc brać pieska codziennie na spacer i także cieszyć się obopólną edukacją. Smycz, obroża i także łagodna dyscyplina, to wówczas znaczące czynniki prostych zabaw z psiakiem.