Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wyborną okazją, aby poświęcić czas naszemu pupilowi. Wyjazd wraz z ulubionym zwierzakiem to niepowtarzalna opcja, zrelaksować się, równocześnie poświęcając psu czas. W leciewarto uważać na kleszczach, ponieważ nasze psy są na nie podatne. Rasy psów, lubiące sporo ruchu na zewnątrz, na przykład labradory, notorycznie mają kleszcze. Jak można uchronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze charakteryzują się kilkumiesięczną skutecznością oraz niewielką ceną. Są produkowane na potrzeby psów wielu gabarytów, dlatego bez problemu kupimy rozmiar odpowiednią dla szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych są naturalne albo lekami przeciwpasożytniczymi. Te drugie odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka preparatu na kleszcze musi być proporcjonalna do wagi zwierzaka, trzeba zatem przeczytać przed nałożeniem, że znaleziona obroża na kleszcze jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, będące niepachnącymi środkami przeciw kleszczom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Te obroże są jednocześnie przeciw kleszczom ,jak i przeciwpchelne, więc umożliwiają ogólną ochronę psa. Obroża dla psa chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, co więcej jest aktywna już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą licznych niebezpiecznych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy z przyjemnością przebywające w trawie, takie jak labradory, wymagają zwiększonej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, dlatego, że zarażenie wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzaka przez pasożyta, dlatego pozwala ochronę przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające pływanie konieczna jest większa ochrona, na przykład w formie zakropień mających środek na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia działające na kleszcze. Aby zabezpieczyć psa w trakcie wakacyjnej podróży trzeba sprawić sobie skuteczne środki na kleszcze dla psa.

obroża przeciw kleszczom