W jaki sposób wybrać rasę szczeniaka optymalną dla Ciebie?

To, iż czworonóg jest najodpowiedniejszym przyjacielem człowieka nie podlega żadnej dyskusji. Ów futrzasty kompan, jest oddany człowiekowi bez względu na jego zawartość portfela i dodatkowo warunki, w których żyje. Dla niego liczy się tylko łaskawe spojrzenie oraz dotyk czułej ludzkiej dłoni.


Gdy szczeniak dorasta…


Ludzie, którzy planują zakup albo adopcję psiaka, bardzo często chociażby nie pomyślą nad doborem tej określonej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i stylowi życia. Stan psiaka oraz jego łagodny pyszczek wystarczają, aby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem rozkoszny pies niesłychanie łatwo rośnie i gospodarz nawet nie zauważy, w jaki sposób zamienia się w dorosłego psiaka, którego stan nie zawsze odpowiada pragnieniom pana. Dzieje się tak, gdy piesek zostaje wzięty jako szczeniak, i pochodzenie jego rodziców nie zostało rozpoznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie zaplanować, jak duży czworonóg wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego ładnych oczek i dodatkowo oryginalnego pyszczka.


Żywy pies oraz ociężały człowiek


Określając się na posiadanie czworonoga, należy dokładnie zapoznać się z jego odmianą, żeby wraz z nim stanowić spójny i silny związek. Psiska wymagające multum ruchu i spacerów,nie będą czuły się szczęśliwe, posadzone w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, należy mieć wiedzę, że to niesłychanie ruchliwe zwierzaki, które potrzebują wyczerpujących spacerów i także niezliczonych atrakcji ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły sąsiedztwo, w jakim przebywają, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Stąd sympatycy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem czy z książką w ręku powinni zapomnieć o takich odmianach.


Pies ochronny czy do towarzystwa?


Dowolny przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien poprawnie zdefiniować swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaczka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą zabierać, znakomicie sprawdzą się tu psy nieduże, które spokojnie zmieszczą się w dowolnym pojeździe czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie doskonale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na małe rozmiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wakacji.

Natomiast małe psy pomimo swojego ładnego wyglądu, niestety nie dostarczą komuś takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski czy dog niemiecki, na pewno wywołają lęk oraz obawy przed obcymi, skutecznie ich odstraszając. Jeśli w domku żyją malutkie dzieci, których zachowanie nieraz bywa nieobliczalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, albowiem niewłaściwie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i także wagę.

Pies agresywny jedynie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela przedstawiania adekwatnych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Pieski ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący potrzebują określonej tresury już okresie szczenięcym oraz umiejętnego prowadzenia psa, co ma przeciwdziałać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy szczególnie dokładnie zapoznać się ich odmianami, by trafnie wyselekcjonować tę właściwą, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami i stylem życia człowieka, ponieważ właśnie wtedy więź z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wspólną miłością.

mokra karma dla kota hurtownia