akcesoria dla psa

Wyprawka dla psa czyli co zrobić aby nasz pupil czuł się komfortowo

Decydując się na przygarnięcie lub zakup szczenięcia bądź dorosłego psa musimy odpowiednio przygotować nasz dom, zwłaszcza jeśli nasz pupil będzie mieszkał z nami w mieszkaniu. W tym celu należy zakupić szereg produktów, które potrzebne są do właściwej opieki nad zwierzakiem oraz do zapewnienia mu kąta w którym będzie czuł się bezpiecznie. Wśród nich są m.in. karma, legowisko dla psa, obroża, smycz, kosmetyki oraz szereg innych produktów, dzięki nasz pupil będzie czuł się na swoim miejscu. Ale czy wszystkie z nich są potrzebne? Jakie elementy powinna zatem zawierać podstawowa wyprawka dla psa? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Karma dla psa

W zależności od tego czy decydujemy się na zakup gotowej karmy czy próbujemy samodzielnie przygotować pokarmy dla swojego podopiecznego musimy ustalić dietę, która dostarczy mu odpowiednich składników odżywczych oraz będzie na tyle smaczna, że pies chętnie ją zje. Najważniejsze przy wyborze karmy jest dostosowanie jej do konkretnego psa. Jeśli posiadamy szczeniaka warto wybrać karmę oznaczoną napisem junior a jeśli np. nasz pies przebył właśnie zabieg sterylizacji powinniśmy się zdecydować na karmy przeznaczone dla psów wysterylizowanych. Specjaliści zatrudnieni przez firmy produkujące karmy dla zwierząt dbają bowiem o to, aby dostosować skład swoich produktów do specyficznych potrzeb różnych psów.

Legowisko dla psa

Każdy pies, zwłaszcza te, które większość czasu spędzają w domu, potrzebują miejsca w którym będą czuć się komfortowo i bezpiecznie. Legowisko dla psa spełnia właśnie to zadanie. Oprócz zapewnienia psiakowi komfortu ma również wiele innych zalet: zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, można je łatwo przenieść, można je dopasować do stylu w jakim urządzone jest mieszkanie itd. Należy jednak wspomnieć, że legowisko dla psa to nie jest jedyny produkt, który może spełniać rolę „bezpiecznego miejsca do odpoczynku” dla naszego podopiecznego. Tę samą rolę spełniają m.in. różnego rodzaju poduszki, kocyki. Niezależnie od wybranego produktu ważne jest jednak by było wygodne i żeby nasz podopieczny chętnie z niego korzystał.

legowisko dla psa

Smycz i obroża

Jeśli spodziewamy się, że będziemy często spacerować z naszym psem musimy zaopatrzyć się również w specjalne akcesoria dzięki którym każdy spacer będzie przyjemny i bezpieczny zarówno dla nas, naszego otoczenia jak i naszego podopiecznego. Tymi akcesoriami są smycze i obroże. Przy wyborze tych produktów musimy zwrócić szczególną uwagę na to, aby były wygodne i wytrzymałe.

Zabawki oraz przekąski

Oprócz podstawowych elementów warto zakupić do psiej wyprawki również różnego rodzaju zabawki czy przekąski np. piłki, kości, gryzaki itp. Wielu właścicielom psów wydaje się, że tego typu dodatki są zbędne ale nie jest to prawdą. Pies posiadający zabawki przeznaczone do gryzienia rzadziej decyduje się np. na gryzienie butów czy mebli bowiem jego potrzeba zostaje już zaspokojona na przedmiocie do tego przeznaczonym. Dodatkowo korzystanie z zabawek podczas np. spacerów właściciela z psem wzmacnia więź między nimi.

Podsumowując podstawowymi elementami, które muszą znaleźć się w każdej psiej wyprawce są: karma, legowisko dla psa, obroża i smycz oraz psie zabawki. Warto również zaopatrzyć się w specjalistyczne kosmetyki służące do mycia psów oraz narzędzia służące do pielęgnacji sierści. Bogaci w te produkty będziemy odpowiednio przygotowani do prawidłowej opieki nad swoim pupilem.