Zestawienie najkorzystniejszych zabawek dla kota

Drapak dla kota – dlaczego jest potrzebny?

Przypuszczalnie każdy choć raz widział pupila, który wyjętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W domu przeważnie ofiarą pada sofa, fotel, drewniany mebel, oraz choćby dywan. Reagujemy wtedy często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną spośród wrodzonych czynności, jaką musi wykonywać każdy zdrowy pupil. A nie chodzi tu bynajmniej o ostrzenie szponów, bo szpony każdy kot ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym kotek oznacza osobiste terytorium. Zostawia też ślady szponów na przedmiotach, dodatkowo w kierunku oznajmienia, że to jego teren. Jeśli kotek wcale nie interesuje się drapaniem, jest to dla nas alarm, że coś go trapi Drapak dla kota ustawiony w domu pozwoli ustrzec przed zniszczeniem nasze fotele.
dobre zabawki dla kota tylko tutaj

Drapaki dla kotka zapewniają naszym kotom komfort, są szczególnie konieczne zwłaszcza kotom przebywającym nieustająco w domu.

Drapak dla kota przydaje się także do gimnastyki. Kotek rozpręża mięśnie, natomiast na szczególnie rozszerzonych drapakach ma okazję do super trudnych rozrywek. Idealnie jest jak najszybciej przyzwyczaić mruczka do drapaka, ażeby zachować przed zadrapaniem fotele czy wersalkę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zazwyczaj kotki drapią przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie przebywają gospodarze, a ofiarą może paść leżanka w salonie. Pupile uwielbiają też oznaczać znane miejsce nieopodal drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać jakiekolwiek obce stworzenie, na przykład niepodobnego pupila.

Prawidłowo jest postawić drapak dla kota tam, gdzie rejestrowaliśmy własnego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najświetniejsze, ustawione w nieodpowiednim miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kota zakupić?
W sprzedaży są dostępne odmienne typy drapaków dla kotów.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest niezniszczalny na uszkodzenia a może służyć kotu jako wygodne miejsce do drzemki. Jest to zatem najtańsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są także drapaki dla kotów w formie drewnianego pala, postawionego na płytce pionowo lub ukosem, zawiniętego tkaniną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeżeli są ogromnie rozbudowane, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może być na podłodze czy być zamontowany do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości pupila. Najczęściej drapaki dla kotów dostępne są w kilku różnorodnych rozmiarach. W sprzedaży są również drapaki dla kotów również dla hodowli, oraz jeszcze drapaki wodoodporne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest szalenie potężna, mają one najróżnorodniejsze kształty, mają różne funkcje oraz dodatki. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu indywidualnym gustem także upodobaniami kota. Gdy kot uwielbia dużo odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeżeli jest aktywny i dodatkowo lubi skakać, prawdopodobnie ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie